Кина ПВЦ покрив лист директно производителот АСА од синтетички смоли ќерамиди Цена фабрика и производители | CO-WIN

PVC покрив лист директно производителот АСА од синтетички смоли ќерамиди Цена

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 1,9 - 7.2 / квадратен метар
 • Мин.нарачката Кол: 500 квадратни метри
 • Набавка Способност: 90.000.000 квадратни метри годишно
 • Порт: Foshan, Куангџоу, Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис

  Синтетичка смола ќерамиди е одличен waterroof и мултифункционален градежен материјал кој е широко се користат во многу земји, бидејќи на високо ниво на звучна изолација и топлинска изолација.

  клучни предности

  • Со силна жилавост: Солидна видот и цврста структура се направи секој лист имаат висока отпорност impace, исто така, со ASA слој ќе направи лист анти гребнатини
  • Чиста и еколошки: направен од еколошки материјал
  • Звук и топлина Блокирање на системот: апсорбира и да се намали топлина и звучна поради тоа е солидна структура
  • Лесен за ракување и транспорт

  користење

  1 Живеат на проектот / станбена површина / одморалиште
  2 Комора покриви, покривни парк Passway

   

  Конкурентна предност

   

  SMARTROOF е нов возраст градежен материјал кој е широко се користат во индустриски, станбени, пазари и сл. И тоа е добро познат за повеќе ефективни карактер и висок квалитет. Ние сме посветени да обезбеди професионална идеја и мислење за нашите клиенти, така што ние ќе им помогне на нашите клиенти се најде она што точно сакате.

  SMARTROOF - не само покривни Но покривни решенија


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!