Кина синтетички смоли ќерамиди фабрика и производители | CO-WIN

Од синтетички смоли плочка покрив

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 1,9 - 7.2 / квадратен метар
 • Мин.нарачката Кол: 500 квадратни метри
 • Набавка Способност: 90.000.000 квадратни метри годишно
 • Порт: Foshan, Куангџоу, Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ASA синтетичка смола плочка донесува Сабиќ ASA супер временски пластичен материјал отпорен на инженеринг, која има извонредна отпорност на корозија и анти-УВ перформанси, со донесување на повеќето напредни 2 или 3 слој технологија ко-истиснување за обработка на едно време, им нуди на нашите производи на најмалку 10 години без губење на бојата и долг животен век до 30 години.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!