Кина изолација покриви 2.5мм пластика ПВЦ покривни лист за барака фабрика и производители | CO-WIN

изолација покриви 2.5mm пластични ПВЦ покриви лист за барака

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 1,9 - 7.2 / квадратен метар
 • Мин.нарачката Кол: 500 квадратни метри
 • Набавка Способност: 90.000.000 квадратни метри годишно
 • Порт: Foshan, Куангџоу, Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  3 слој на топлина Вангел молк покрив лист, произведени врз основа на 3 слој технологија ко-истиснување со еднократна обработка, е идеален материјал за изградба на градежни проекти со барање за изолација на топлина. Подолу е посебни карактеристики за секој слој материјал:
  • Површински слој: со донесување на временските отпорни смола за блокирање на соларни ултравиолетово зрачење и намалување на коефициент на топлинска спроводливост на тој начин обезбеди нашиот молк покривот материјал со голема издржливост и хемиска отпорност на корозија.
  • Средно слој: на специјална пена структура со топлина и звучна изолација.
  • основните слој: користење на пат е изменета ПВЦ материјал да им понуди оптимална сила и цврстина.

  3 слој на топлина Вангел молк покрив плочи е идеална топлина и звучна изолација материјал за покривање примени во корозивни или висока температура области, места со одредени термички или звучна изолација барања, како што балкон, автомобил фрла или земји и области со различни климатски услови како хемиски фабрики, магацини, prefab куќи, земјоделски пазари и слично, во Блискиот Исток, Африка, Азија, Латинска Америка, Јужна Америка.
  Тоа е исто така популарна градежен материјал за рамен покрив на picthed проекти за реновирање на покривот.
  Покрај тоа, овој вид на кров лист може да се користи како ѕид панели, како и.

  0112 副本


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!