Кина Мал бран ПВЦ ќерамиди / Брановидни пластика покривни панели Звучна апсорпција фабрика и производители | CO-WIN

Мал бран ПВЦ ќерамиди / Брановидни пластика покривни панели апсорпција на звукот

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 1,9 - 7.2 / квадратен метар
 • Мин.нарачката Кол: 500 квадратни метри
 • Набавка Способност: 90.000.000 квадратни метри годишно
 • Порт: Foshan, Куангџоу, Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: ПВЦ плочка покрив материјал: ПВЦ
  Боја: Бела, сина, жолта, црвена, зелена, сива итн ... ширина: 1130 мм
  должина: 5800 мм 11800 мм или кориснички Тежина: 1.9kg да 5.8kg по квадратни метри
  дебелина: 1mm до 3 mm површина: Нежните
  дизајн: бран на моделот век: на долг временски период

  Звучна апсорпција Мал бран Дизајн ПВЦ ќерамиди

  Карактеристики на производот:

  Оган retardant: Б1 одделение

  Анти-корозија: Тоа се опира на хемиска корозија и неговиот животен век е околу 3 пати подолго од цинк панели.

  Вода доказ: 100% вода доказ

  капацитет на удар: се спротивстави на влијанието, цврстина и тешко кршливи.

  Отпорни на временски услови: УВ агент мешање во брановидни лист, кој навистина може да се спротивстави на оштетување на ултравиолетови зраци. на услугата живот е специјално долго.

  Лесни: Тежината е светлина, тоа може да го спаси други материјал за покривање, а потоа се намали вкупните трошоци.

  Убавина: Таа има богата и светли бои:

  Еколошки пристап: Тоа не содржат азбест без канцерогена ослободени.

  Покрај тоа, ние исто така се добие сертификат за 9001-2000 веќе.

  ние, исто така, може да се направи посебна спецификација зависи од побарувачката на клиентите. OEM е исто така добредојдени.

  примена:

  ПВЦ брановидни кров лист  е широко се користи во хемиските фабрики, земјоделец пазари, автомобил свлечишта, балкони, челична конструкција bulidings, магацини и др Тоа е, исто така, може да се користи како ѕид панели со топлинска изолација цел.

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!