Кина синтетичка смола плочка фабрика и производители | CO-WIN

Синтетичка смола плочка

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 1,9 - 7.2 / квадратен метар
 • Мин.нарачката Кол: 500 квадратни метри
 • Набавка Способност: 90.000.000 квадратни метри годишно
 • Порт: Foshan, Куангџоу, Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Синтетичка смола плочка е нов тип на градежни материјали развиени со користење на високо-технолошкиот хемиски и хемиски технологија. Синтетичка смола плочка има многу одлични карактеристики како што се мала тежина, висока јачина, водоотпорен и влага доказ, анти-корозија и пламен retardant, звучна изолација и така натаму. Тоа е генерално погоден за развојна зона станот. Промена на падините, пазари земјоделецот, трговски центри, конак, нови руралните жители, high-end вили, тенди, настрешници, антички згради, итн

  На главната компонента на смола синтетички плочка е синтетичка смола, тоа е, полимер тип полимер кој е вештачки синтетизира. Синтетичка смола плочки може да се пластично течеше под надворешна сила, а некои својства се слични на природни смоли.

  слој материјал површината на смола синтетички плочка е на повеќето критични. Изборот на слој материјал на површината директно влијае на услугата живот на плочка смола. Во повеќето случаи, одлична супер отпорни на временски услови материјал ASA или ПММА е избрана и, конечно, формирана од страна на површината coextrusion. На weatherability на производот директно води во живот во служба на синтетички плочка смола.

  rr RRR


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!