Кина, Филипини decra боја пластика ПВЦ покривни лист / плочка / ќерамиди / материјали цена фабрика и производители | CO-WIN

Филипини боја decra пластика ПВЦ покривни лист / плочка / ќерамиди / материјали цена

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 1,9 - 7.2 / квадратен метар
 • Мин.нарачката Кол: 500 квадратни метри
 • Набавка Способност: 90.000.000 квадратни метри годишно
 • Порт: Foshan, Куангџоу, Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  3 слој на топлина Вангел молк покрив лист, произведени врз основа на 3 слој технологија ко-истиснување со еднократна обработка, е идеален материјал за изградба на градежни проекти со барање за изолација на топлина. Подолу е посебни карактеристики за секој слој материјал:
  • Површински слој: со донесување на временските отпорни смола за блокирање на соларни ултравиолетово зрачење и намалување на коефициент на топлинска спроводливост на тој начин обезбеди нашиот молк покривот материјал со голема издржливост и хемиска отпорност на корозија.
  • Средно слој: на специјална пена структура со топлина и звучна изолација.
  • основните слој: користење на пат е изменета ПВЦ материјал да им понуди оптимална сила и цврстина.

  3 слој на топлина Вангел молк покрив плочи е идеална топлина и звучна изолација материјал за покривање примени во корозивни или висока температура области, места со одредени термички или звучна изолација барања, како што балкон, автомобил фрла или земји и области со различни климатски услови како хемиски фабрики, магацини, prefab куќи, земјоделски пазари и слично, во Блискиот Исток, Африка, Азија, Латинска Америка, Јужна Америка.

  0112 副本


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!