Кина Нови фиберглас пристигнување пластифицирана армирана транспарентен покрив лист фабрика и производители | CO-WIN

Нов фиберглас пристигнување пластифицирана армирана транспарентен покрив лист

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 1,9 - 7.2 / квадратен метар
 • Мин.нарачката Кол: 500 квадратни метри
 • Набавка Способност: 90.000.000 квадратни метри годишно
 • Порт: Foshan, Куангџоу, Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Материјал: стаклени влакна
 • Тип: Брановидни плочки
 • Дебелина: 1.0mm, 1.2mm, 1.5mm
 • Ширина: 900mm; 1130mm
 • Должина: 5800mm; 11800mm или кориснички
 • Боја: бела проѕирна, сино-транспарентен, зелено-транспарентен или кориснички
 • Примена: оранжерии, фарми, Прозорци, автомобил фрла итн
 • детали за производот

  Тагови производ

  Транспарентен FRP покрив лист е еден вид на светлина пренесување на градежниот материјал, пред се направени од термореактивна пластика зајакната со стаклени влакна со подолу карактеристики:
  • Димензии стабилност
  • Отпорен на корозија
  • Висока светлина transimission над 85%
  • Одлична анти-УВ перформанси
  • Лесна инсталација

  примена:
  Транспарентна FRP покрив лист е широко се применуваат во кровната конструкција за фарми, зелена куќа, светларници, хемиски фабрики, магацини, челична конструкција зградите, земјоделски пазари и автомобил фрла како и покривни системи со барањата ден осветлување.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!