Кина огноотпорни градежни материјали asa обложени ПВЦ покривни лист пластични покриви лист фабрика и производители | CO-WIN

огноотпорни градежни материјали ASA обложени ПВЦ пластични покриви лист за покривање на состојба

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 1,9 - 7.2 / квадратен метар
 • Мин.нарачката Кол: 500 квадратни метри
 • Набавка Способност: 90.000.000 квадратни метри годишно
 • Порт: Foshan, Куангџоу, Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Вкупна ширина: 1130mm
 • Ефективна ширина: 1050mm
 • Дебелина: 1.5mm-3.0mm
 • Должина: 5800mm, 11800mm или кориснички
 • Рожници растојание: 700mm-900mm
 • Sufface ефект: мазни или врежана
 • Боја: бела, црвена цигла, сино небо, темно сива, темно зелена, чоколадо или кориснички
 • детали за производот

  Тагови производ

  微 信 图片 _20190301102600

  4 слој ASA / ПВЦ композитни покривот лист е произведен од страна еднократна обработка преку 3 или 4 слој техника ко-истиснување кои обезбедуваат долготрајни боја стабилност и силна анти-УВ перформанси за да се обезбеди долг животен век.
  • Отпорност на корозија
  • Апсорпција на звук и топлинска изолација
  • Еколошки и заштеда на енергија
  • Боја траен
  • Носечки
  • Добра отпорност на вода
  • Светлина зграда тежина материјали
  • оган доказ одделение ≥ Б2
  • Лесно да се инсталира


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!