Прашања и одговори - CO-ВИН (Хонг Конг) Друштвото со ограничена

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Можете ли да ми сопствен дизајн?

Да, ние нудиме и ОЕМ и ODM услуга.

Што е вашиот годишен капацитет на производство?

Нашите максималниот капацитет може да достигне 90.000.000 квадратни метри годишно.

Каков вид на рамка структура може да го поддржи пластична плочка покрив?

Покривни лист може да се инсталира во дрвена структура и челик рамка структура.

Може да ви дадат примероци?

Да, примероците се бесплатни. Ве молиме внесете сметка и адреса за испорака и податоци за контакт на вашиот DHL, или FedEx.

Каде е вашата главна на пазарот?

Нашата главна на пазарот е Азија, Arica Блискиот Исток и Јужна Америка.

Што е термин трговија?

• Начин на плаќање: T / T 30% однапред, биланс пред пратката.

• Производство Водач Време: Во рок од 7 работни дена по истекот на 30% депозит

• Начини за испорака: мали цел ќе бидат испратени по брза, голема цел ќе бидат испратени од страна на морето.

• Испорака ФОБ пристаниште: Foshan, Куангџоу, Шенжен

• Ако сакате да се справи со рок EXW / CIF / ДоН наместо ФОБ, ве молиме наведете. Инаку, FOB цена ќе бидат и цитирани под истрага.

Како ви се спакувам?

Акт пакет или стоката со ЈП торба или палета на сопствени барања, исто така, ние може да се спакуваат на стоки во согласност со барањата на нашите клиенти.

Дали ви се нудат гаранција за производите?

Да, ние нудиме 10 до 30 години за нашите производи врз основа на различни предмети.

>>> од 25 до 30 години за ASA синтетички смоли плочка,

>>> 15 години за APVC покрив лист

>>> 15 години за молк на покрив лист

>>> 10 години за PVC Брановидни покрив лист

>>> 10 yearsfor ПВЦ рамен лист

>>> 10 години за Транспарентен FRP покрив на состојба и

Транспарентен компјутер покрив лист.

нашата услуга

Ние не само што снабдување со висок квалитет ќерамиди, но, исто така, најдобро решение за покривање! 

1.Your истрага ќе бидат одговорени во 24hours.

2.Working време: 24 часа на линија

3.OEM е прифатливо.

4.Your информации ќе бидат строго доверливи.

5.Offering добар по продажба на услуги, на секое прашање, добредојде да контактирате со нас, ние секогаш ќе биде на ваша услуга.

Сакаат да работат со САД?WhatsApp Онлајн Chat!