Кина Изградба плочка 1050mm nonflammable ПВЦ смола ASA синтетички смоли покрив плочи фабрика и производители | CO-WIN

Изградба плочка 1050mm nonflammable ПВЦ смола ASA синтетички смоли покрив плочи

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 1,9 - 7.2 / квадратен метар
 • Мин.нарачката Кол: 500 квадратни метри
 • Набавка Способност: 90.000.000 квадратни метри годишно
 • Порт: Foshan, Куангџоу, Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Изградба плочка Висококвалитетен 1050mm nonflammable ПВЦ смола ASA Од синтетички смоли плочка покривs

  Опис:

  ПРОИЗВОД БОЈА Брик црвена, виолетова црвена, темно зелена, сина, сива
  ДЕБЕЛИНА НА ПРОИЗВОД 2.3mm 2.5mm 2.8 mm 3.0mm
  ВИСИНА НА ПРОИЗВОД 30мм
  тонот Далечинско 160mm
  ЕФИКАСНОСТ 960mm-91,4%
  ПРОФИЛ НА 1050mm

   

  примена:

  мобилни домови residentia автобуска станица
  градина павилјон привремено сместување железничка станица
  Вила фазата на дизајнирање декорација зграда

  карактеристики:

  1.EXCELLENT трае боја

  ASA површина со синтетичка смола плочка со користење на високо времето отпор ASA инженеринг смоли. Гарантира дека отворено животната средина со користење на десет години, промена на бојата на површината единица E≤5.

  2.Одлична LOADING СПОСОБНОСТ

  ASA синтетичка смола плочка од страна на националните хемиски градежни материјали тестирање тест центар, во случајот на поддршка span 660 mm, 150 кг товар оптоварување. Производот не пукнатини и оштетувања.

  3.Excellent отпорност на корозија

  ASA синтетичка смола плочка може посебен долго отпорни на киселина, алкално, сол и некои ерозија на органски раствор

  4.EXCELLENT SELF-CLEANNING ПЕРФОРМАНСИ

  ASA површина со синтетичка смола плочка ко-истиснување ASA материјал направи површината мазна плочка, откако дождовите промити и чистење на прашина како нов.

  5. Одлично FIRE РЕТАРДАЦИЈА

  ASA синтетичка смола плочка припаѓа на пламен retardant материјали, од страна на националните хемиски градежни материјали тестирање тест центар, одлуката е тешко ниво согорување Б1.

  6.EXCELLENT отпорност на удар

  со силен отпор на влијание енергија, перформанси отпорност на удар е многу тешко.

  7.SOUND изолација:

  Експериментални резултати кои во надворешната бучава како дожд, ветер, ASA синтетичка смола плочка има многу добар ефект апсорбира бучавата, звучна изолација ефект.

  8.WATER ДОКАЗ:

  ASA синтетичка смола плочка користат густина отпорност на корозија и самата смола не постои проблемот на апсорпција на вода. 45% пошироко отколку традиционалните плочка покриви и помалку зглобовите, па водоотпорен својства е значително зголемен.

  9.NOT Правила на електрична енергија:

  ASA синтетичка смола плочка ќе се изолира електрично празнење на производи и уште недопрени.

  Нашата фабрика има богато искуство во ПВЦ пластика производство плочка производ и ние сме професионални снабдувач на ацетилсалицилна киселина синтетички плочка смола, анти-корозија APVC покрив лист, топлина Вангел молк покрив лист, ПВЦ брановидни покрив лист, ПВЦ рамен лист, FRP осветлување покрив лист, транспарентен компјутер покрив лист, ПВЦ вода олук серија и додатоци.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!