Кина Ведро, сина, бронза, зелена, опал Транспарентна боја поликарбонат компјутер фабрика солидна состојба и производители | CO-WIN

Јасни, сина, бронза, зелена, опал Транспарентна боја PC поликарбонат солидна состојба

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 1,9 - 7.2 / квадратен метар
 • Мин.нарачката Кол: 500 квадратни метри
 • Набавка Способност: 90.000.000 квадратни метри годишно
 • Порт: Foshan, Куангџоу, Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Тип: Sun листови и компјутер врежана листови
 • Proudction Метод: Coextrusion
 • Материјал: поликарбонат гранули; УВ-инхибитор
 • Боја: Ведро, сина, бронза, зелена, опал
 • Пропустливост на светлина: 50% - 92%
 • УВ изложеност: УВ заштита
 • Дебелина: 3мм до 12мм
 • Ширина: 1220mm 2100mm да
 • Должина: прилагодено
 • детали за производот

  Тагови производ

  Поликарбонат солидна состојба е направен од целосно увезените поликарбонат mateterials, тоа го има истиот транспарентност што се стакло, но тежи само половина колку што споредливи стакло дебелина, а таа има повисока влијание сила. Во исто време, тој има одличен безбедноста во примената на покривот осветлување дел, а исто така обезбедува одлични светлосни ефекти, и има одлични времето отпор, особено погоден за екстремни температурни услови, тоа може да биде ладно свиткана и термоформоване.

  HTB1KHkjNXXXXXb1XFXXq6xXFXXXp.jpg_.webp


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!