Кина ASA синтетички смоли плочка фабрика и производители | CO-WIN

ASA синтетички смоли Плочка

Краток опис:

 • 10 години без губење на бојата
 • Чувствувате отпорност на корозија
 • Одлично Anti-UV изведба

 • ФОБ Цена: US $ 1,9 - 7.2 / квадратен метар
 • Мин.нарачката Кол: 500 квадратни метри
 • Набавка Способност: 90.000.000 квадратни метри годишно
 • Порт: Foshan, Куангџоу, Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  • Опис

  Опис на производот

  ASA синтетичка смола плочка е еден вид на шпански стил синтетичка смола ќерамиди. ASA е еден вид на трикомпонентните полимер ко-екструдиран од страна на три видови на материјали на едно време: акрилонитрил, стирен, и акрилат. Или две или три-слој слој технологија ко-истиснување обично се применуваат за материјално производство.

  ①The усвојувањето на високо отпорни на временски услови ASA инженеринг смола, прави сигурни слој на површината има најмалку 10 години боја стабилност, супериорен УВ отпор, како и одлична отпорност на корозија, како и.

  ② Добар квалитет изменета ПВЦ материјали со висока цврстина е донесен за да се обезбеди силата време без да се загрозат на цврстина.

  ③Adopts висока цврстина да се обезбеди и сила и цврстина. На специјален материјал, исто така, нуди чувство на простор, и го прави внатрешноста на зградата изгледа посветла.

  • Предности на производот

  1. долготрајни боја стабилност

  2. Чувствувате отпорност на корозија

  3. Извонреден за изолација на топлина

  4. Високо отпорни на оган

  5. Исклучителни водоотпорен перформанси

  6. удобен и ефикасен инсталација

  • Инструкции за инсталација:

  инсталација

  • апликации:

  Шпански стил ASA ќерамиди нуди идеален материјал за покривање решение кога се планира да се реконструира вашиот рамен покрив во стан покрив. Исто така, тоа е еден вид на најчесто се користи градежен материјал за свлечишта, carports, стадиони, вили, празник села, мобилни домови, монтажни куќи, градина павилјон, како и многу други видови на станбени и комерцијални објекти.

  HTB11tXiMXXXXXbwapXX760XFXXXa.png_.webp


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!